2011. április 6-8 között Szegeden ismét megrendezték a Model United Nations rendezvényt, ami az Egyesült Nemzetek Szervezetének modellezése: áprilisban Szegeden 15 ország 110 diákja bújt ENSZ delegáltak szerepébe.
A tavalyi év sikereit követően idén, 2011. tavaszán is megrendezésre került a SzeMUN, azaz a Szeged Model United Nations (az Egyesült Nemzetek Szervezetének modellezése) az Állam- és Jogtudományi Kar és a József Attila Tanulmányi és Információs Központ épületeiben. Ezen a neves diákkonferencián 15 nemzet (brit, cseh, dán, francia, holland, izraeli, ír, japán, kínai, lengyel, magyar, német, olasz, román és szlovák) 110 diákja képviseltette magát.
A résztvevők – azaz a delegáltak - hat bizottságban: a Biztonsági Tanácsban, az Emberi Jogok Bizottságában, a Környezetvédelmi Program Bizottságában, a Leszerelési Bizottságban, a Fejlesztési Program Bizottságában és a Nemzetközi Olimpiai Bizottságban reprezentálták egy számukra idegen ország érdekeit és nézeteit, és próbáltak új reformokat elfogadtatni. Ugyan a bizottságokban elfogadott határozatok nem fognak a nagy emberek fiókjaiba becsúszni, a jövő politikusai és diplomatái gyakorlati tapasztalattal egészíthették ki egyetemi képzésüket a modellezés során. A delegáltak lobbiztak és határozatokat írtak, beszédeket tartottak, egy idegen ország érveit felhasználva próbálták egymást meggyőzni a jobb élet felé vezető útról - és mindezt angolul.
Így sikerült az Emberi Jogok Bizottságában a melegek egyenjogúságát elfogadni, és a nem ENSZ-szervként működő, ám ENSZ modell konferenciákon gyakran modellezett Nemzetközi Olimpiai Bizottságban Nigériának megnyernie a 2020-as nyári olimpiai játékok megszervezésének lehetőségét. A bizottsági munka után a delegáltak a Közgyűlésben, delegációkat alkotva vitázhattak, amely a megszokottól eltérően egy helyett másfél napig tartott. A Közgyűlésben a delegációk nem a bizottságok által elfogadott javaslatokat tárgyalták tovább, hanem az ENSZ megreformálásán munkálkodtak.
Mivel a konferencia több országból fogadott résztvevőket, az ENSZ multikulturális szellemisége nemcsak a bizottságokban, hanem azokon kívül is áthatotta a rendezvényt. Így kerülhetett egymás mellé a közös vacsorán a Németországban tanuló olasz, és az olasz földön élő német hallgató, így ismerték meg egymást a grillpartin az Angliában tanuló kínaiak és a Norvégiában tanuló japán diák, és így fogadták meg a búcsúbulin a csehek és a magyarok, hogy legközelebb a valódi Közgyűlésen találkoznak. Emellett a külföldiek megismerkedhettek a magyar gyógyfürdő kellemes hatásaival az Anna Fürdőben, illetve a fárasztó ülések után a várost körbesétálva találkozhattak Szeged nevezetességeivel.
A diákkonferenciát az Állam- és Jogtudományi Kar Nemzetközi tanulmányok szakos hallgatói szervezték: Gottesman Dávid, Lázár Nóra Kata, Szabó István és Szabó Tönki Albert, akik rengeteg segítséget kaptak két szegedi joghallgatótól, Hárs Andrástól, a Biztonsági Tanács elnökétől, illetve Kovács Annabellától, a konferencia segítőgárdájának koordinátorától. A rendezvény megvalósulásán a résztvevők mellett összesen 34 hallgató, illetve az Európa-tanulmányok Központ és az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat dolgozott, akiknek ezúton is szeretnénk megköszönni a segítségüket, amely nélkül a SzeMUN nem valósulhatott volna meg.
2009 tavasz ,2009 ősz ,Deilinger Viktória ,Fekete Orsolya ,Gyenge Balázs ,JNASZ ,Jakab Éva ,Józsa Zoltán ,Karsai Krisztina ,Laluska Pál ,Merkovity Norbert ,Mezei Péter ,Paczolay Péter ,Siket Judit ,Szeged ,Szeged IP Center ,Szöllősi László ,politológia ,politológiai tanszék ,verseny ,