A Szegedi Tudományegyetem Munkajogi és Szociális Jogi Tanszéke tehetséggondozás keretében jelenleg három kutatócsoportot működtet.
A Zöld-Munka-Csoport 2010. december 1-jén alakult azzal a céllal, hogy a tehetséggondozás keretében felismerjük a kiemelkedő szorgalmú és képességű hallgatókat, és oktatói támogatás keretében hozzásegítsük őket új ismeretek megszerzéséhez a környezettudatos foglalkoztatás területén.
Az Adatvédelmi Kutatócsoport alakuló ülésére 2011. október 4-én került sor. A Kutatócsoport kialakításával egy, a szakmai ismereteik szélesítésére motivált, az új szabályozási irányokra mindig nyitott, a megjelenő kutatási problémák kreatív megoldására kész csapatot kívántunk felállítani. Ez a szellemiség jelenik meg a Kutatócsoport krédójaként meghatározott kanti gondolatban is: „Merj gondolkodni!”
Az Integrációs Kutatócsoport csupán egy hónapja kezdte meg a működését, mely keretében a hallgatók megismerik a fogyatékossággal élő személyek nehézségeit, élet adta problémáit, és tevékenységükkel igyekeznek elősegíteni a társadalom elfogadását, valamint a felsőoktatásban megkezdeni a beintegrálódást.
2012. februárjában meghirdetésre került egy pályázat „A felsőoktatásban működő tehetséggondozó műhelyek, kiemelten a tudományos diákkörök támogatása” címmel, melyet a Zöld-Munka-Csoport az Adatvédelmi Munkacsoporttal közösen elkészített, így szerezve anyagi támogatást a kitűzött céljaik eléréséhez valamint a munkatervük megvalósításához.
Ezen pályázat keretében került megrendezésre a Munkajogi és Szociális Jogi Tanszék első tehetségnapja, ahol a pályázatban résztvevő hallgatók bemutatták kutatásuk eredményeit, mind a környezettudatosság, mind pedig az adatvédelem területén.
2009 tavasz ,2009 ősz ,Deilinger Viktória ,Fekete Orsolya ,Gyenge Balázs ,JNASZ ,Jakab Éva ,Józsa Zoltán ,Karsai Krisztina ,Laluska Pál ,Merkovity Norbert ,Mezei Péter ,Paczolay Péter ,Siket Judit ,Szeged ,Szeged IP Center ,Szöllősi László ,politológia ,politológiai tanszék ,verseny ,