Richard Whish az európai versenyjog egyik legelismertebb szaktekintélye, a King’s College London professzora. A kiadvány nélkülözhetetlen alapmű, nem csak azoknak, akik betekintést szeretnének nyerni a versenyjog alapjaiba, hanem azon szakembereknek illetve egyetemi hallgatóknak is, akik tovább akarják mélyíteni tudásukat az Európai Unió és az Egyesült Királyság versenyjogával kapcsolatban.
A könyv áttekinti a versenyjog elemeit és vizsgálja, hogy azok miként befolyásolják az üzleti tevékenység egyes megjelenési formáit, miközben bemutatja azt a közgazdaságtani hátteret, amelynek keretein belül a versenyjog működni képes az Egyesült Királyságban, az EU-ban és világszerte. Részletesen elemez olyan fontos témákat, mint a fúziókontroll, a horizontális és vertikális megállapodások, az erőfölénnyel való visszaélés, a szellemi tulajdonjogok kérdése, illetve a tagállamok versennyel kapcsolatos kötelezettsége. A mű részletekbe menően taglalja az összes kulcsfontosságú jogszabályt és azok rendelkezéseit, bevezetve az Olvasót azok összefüggéseibe, a lehetséges jogkövetkezmények rendszerébe, illetve a szabályok gyakorlati alkalmazásának tapasztalataiba.
„Whish könyve megragadja és át is adja a versenyjog lényegét, ennek folytán felbecsülhetetlenül fontos és egyben könnyen kezelhető forrás.” - Student Law Journal
A könyv hatodik angol nyelvű kiadásának magyar fordítását Nagy Csongor István, a Nemzetközi Magánjogi Tanszék egyetemi docense végezte. Megjelent a HVG-ORAC Kiadó gondozásában (Budapest, 2010.).
A könyv megjelenését a Gazdasági Versenyhivatal Versenykultúra Központja támogatta.
Forrás: a kiadó weboldala .
2009 tavasz ,2009 ősz ,Deilinger Viktória ,Fekete Orsolya ,Gyenge Balázs ,JNASZ ,Jakab Éva ,Józsa Zoltán ,Karsai Krisztina ,Laluska Pál ,Merkovity Norbert ,Mezei Péter ,Paczolay Péter ,Siket Judit ,Szeged ,Szeged IP Center ,Szöllősi László ,politológia ,politológiai tanszék ,verseny ,