Az SZTE ÁJTK egyes TDK műhelyeinek támogatása - szakkönyvekkel és tanulmányutakkal
A Nemzeti Tehetségprogram keretében 2015-ben kiírt pályázaton az SZTE ÁJTK tanszékei mellett működő TDK-műhelyek 1 millió 300.000 forint támogatást nyertek el. Ebből az összegből számos TDK-műhely hallgatói profitálnak nem csak a TDK-k munkáit elősegítő tárgyi eszközökön és adminisztrációs háttéren keresztül, hanem magyar és idegen nyelvű szakirodalmak beszerzése is megtörtént. Többek között például angol nyelvű büntetőjogi és szerzői jogi tárgyú könyvek is érkeztek a számos, friss hazai szakirodalom mellett. Ez azért nagyszerű fejlemény, mert az intézményi TDK-k kutatható, saját könyvtári állománya nagy segítséget nyújt a hallgatóknak tudományos kutatásaik elmélyítésében.
A Büntetőjogi és Büntetőeljárásjogi Tanszék TDK-műhelyének elmúlt féléves munkáját bemutató kötet is készült az ún. Bosphorus szemináriumról, amely kötet több jelentős, többoldalú együttműködésre épülő jogösszehasonlító projektben született tanulmányokat tartalmaz. Ezeket az írásokat a TDK tehetséges hallgatói, illetve a Tanszék TDK-munkában részt vevő doktoranduszai szerezték.
Két tanulmányút is megvalósult a megpályázott összegből.
Egyrészről, az Alkotmányjogi TDK tehetséges hallgatói Budapesten a Párbeszéd és identitás c. nemzetközi konferenciával egybekötött tanulmányúton vettek részt 2015. április 23-án a Károlyi-Csekonics Palotában, illetve a Parlamentben, ahol előadásokat hallgathattak meg az alkotmányos identitás napjaink alkotmányjogász-társadalmát foglalkoztató kérdéseiről az európai integráció vonatkozásában. A konferencián számos hazai és külföldi politikus, alkotmánybíró valamint elismert alkotmányjogász szakértő tartott előadásokat több idegen nyelven.
Másrészt, a Magyar Jogtörténeti Tanszék tudományos diákköre tanulmányi kirándulást szervezett 2015. június 25-én Székesfehérvárra. Az alkotmánytörténeti tanulmányaikhoz szorosan kapcsolódó Romkert megtekintése során a hallgatók megismerkedhettek a múzeum és a kiállítás történetével, megtekinthették Szent István szarkofágját, az oszáriumot, ahol megtalálhatók a koronázási székhelyen eltemetett királyok földi maradványai. Ezt követően került sor a püspöki palota megtekintésére és a hozzá kapcsolódó múzeum látogatására, ahol a szentekkel kapcsolatos egyházjogi tárlatvezetésen vehettek részt a hallgatók. A hallgatók megtekinthették az egyes szerzetesrendek templomait is, pl.: karmelita templom, ferences templom is a belvárosban. Végül a Budenz Házban pedig egy 19. századi polgári család mindennapi életébe nyerhettek betekintést, ahol jelenleg Ybl-gyűjtemény is megtalálható.
2009 tavasz ,2009 ősz ,Deilinger Viktória ,Fekete Orsolya ,Gyenge Balázs ,JNASZ ,Jakab Éva ,Józsa Zoltán ,Karsai Krisztina ,Laluska Pál ,Merkovity Norbert ,Mezei Péter ,Paczolay Péter ,Siket Judit ,Szeged ,Szeged IP Center ,Szöllősi László ,politológia ,politológiai tanszék ,verseny ,