borito

Eastern & Western Traditions of European Iconology - Theatrum Mundi nemzetközi konferencia a BTK-n

Hatodik alkalommal, július 2 és 5. között, rendezi meg karunk Angol Tanszéke az Eastern & Western Traditions of European Iconology elnevezésű, ezúttal a „Theatrum Mundi” alcímet viselő nemzetközi konferenciát, a BTK Kari Konferenciatermében. A konferencia előadói a színház verbális és vizuális megjelenítéseit, valamint a színházhoz kötődő kulturális szimbolizációkat járják körül a művészetekben és az irodalomban.

A majdnem harminc hazai és külföldi előadó között szerepel Kent Cartwright amerikai és David Graham kanadai professzorok, valamint Pikli Natália, az ELTE docense és Marina Vicelja, a horvát Rijekai Egyetem művészettörténész professzora. A konferenciát az Angol-Amerikai Intézet REGCIS (Research Group for Cultural Iconology and Semiography) kutatócsoportja rendezi Kiss Attila, Kérchy Anna, Matuska Ágnes és Szőnyi György Endre közreműködésével.


A prezentációk élőben, a BTK Kari Konferenciatermében, vagy online, a

https://ceu-edu.zoom.us/j/83545186638?pwd=S0FLb3NKSzRIQjQ2bVhIY0o0K3orQT09 linken keresztül is bárki számára követhetők.


A részletes program a konferencia honlapján olvasható, vagy ide kattintva letölthető.

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_41

Kiss Attila az SZTE BTK Angol Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára, több szervezet, köztük a Magyar Shakespeare Bizottság és a Magyar Anglisztikai Társaság (HUSSE) elnökségi tagja, utóbbinak egykori megválasztott elnöke, a hazai anglisztika megkerülhetetlen alakja. A grandiózus vállalkozás, a hétkötetes Az angol irodalom története sorozat második kötetének egyik szerkesztője tavaly, kiemelkedő életművének és szakmai sikereinek elismeréseként, Országh László-díjban részesült. Kiss Attila 2023 szeptemberében megvédte Kettős anatómia. Angol reneszánsz tragédiák a kora újkorban és ma című akadémiai doktori értekezését, 2024 áprilisában pedig hivatalosan is az MTA doktora lett.